Makijaż permanentny… i co dalej?

Aby długo cieszyć się efektem makijażu permanentnego, warto pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać zarówno przed zabiegiem, jak i po nim.

Brwi:

Pielęgnacja przed: w celu wykorzystania naturalnej linii włosków brwi oraz dobór idealnego koloru pigmentu zaleca się nieregulowanie brwi i niewykonywanie henny na czas ok. 1 miesiąca przed wykonaniem makijażu permanentnego.

Pielęgnacja po: zaleca się przez 3 kolejne dni po zabiegu zastosowanie cienkiej warstwy kremu z witaminą E lub maści alantan. Przez 10 dni od zabiegu nie wolno drapać, moczyć ani myć skóry. Do miesiąca po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu. Po zagojeniu nie powinno się dopuszczać do opalania pigmentowanej skóry oraz unikać agresywnych peelingów.

Usta:

Pielęgnacja przed: Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecone przez lekarza (np. HEVIRAN 800 – 2 razy dziennie, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu), także przy korekcie.
Istotne jest, aby przed zabiegiem zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust, co pozwoli uzyskać równomierny i piękny efekt Conture Make-up.

Pielęgnacja po: Zaleca się przez 3 kolejne dni po zabiegu zastosowanie cienkiej warstwy kremu z witaminą E lub maści alantan. Przez 10 dni od zabiegu nie wolno drapać, moczyć ani myć skóry. Do miesiąca po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu. Po zagojeniu nie powinno się dopuszczać do opalania pigmentowanej skóry oraz unikać agresywnych peelingów. Polecam stosowanie masełka Shea Lip Balm Long Time Liner. W przypadku ust szczególnie skłonnych do występowania opryszczek zalecam dezynfekowanie ich specjalnym Lippen Tonik Long Time Liner.

Makijaż permanentny - Long Time Liner

Oczy:

Należy przynajmniej na miesiąc przed wykonaniem zabiegu odstawienie preparatu RevitaLash oraz innych pobudzających wzrost rzęs. Po zabiegu nie należy aplikować żadnych preparatów oraz przemywać oczu.

Makijaż permanentny wykonujemy przy pomocy produktów niemieckiej marki Long-Time-Liner, lidera w tej dziedzinie, znanego i cenionego na całym świecie. Posiadamy międzynarodowy certyfikat Long-Time-Liner, który gwarantuje znajomość najlepszych i najnowszych technik oraz najwyższą jakość usług.